Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Toplum içinde, rahat rahat bembeyaz parlayan dişlerinizi gösterircesine gülümseyebilmek aslında zor değil. Bitkisel yollardan dişlerinizin beyazlatılması ve bu tür uygulamaları evinizde yapabiliyor olmanız mümkün. Doğal yollarla dişlerin beyazlatılması konusunda birçok hekim olumlu kanaat göstermekte. Bilinen bazı diş beyazlatma yöntemleri içinde sık bilinen ve kullanılan, karbonat metodu vardır. Karbonat ağız ve diş sağlığı açısından, oldukça önemli bir madde olarak iyi bilinir. Ağızdaki bakterilerin ve çeşitli mikro organizmaların temizlenmesi karbonat ile mümkündür. Ayrıca diş taşı temizliğini de sağlayan karbonat, diş beyazlatılmasında da etkili bir yöntem.

Karbonatı evde diş beyazlatılmasında öğütülmüş ada çayı, limon suyu ve zeytinyağı ile eşit oranda kullanılması beyazlatma işlemini hızlandırır. Çilek yada çilek suyunun da diş beyazlatma etkisi ve ağız kokusunu düzenleme faydaları bulunmaktadır. Haftanın bir günü, olmuş bir çileği diş fırçalarken yanınıza alın. İkiye keserek diş fırçanızı içine bandır. Zamanla ağız kokunuzun giderilmiş, dişlerinizin ise beyazlık içerdiğine şahit olabilirsiniz.

Doktorların tıbbi müdahalelerinin doğal diş beyazlatma yöntemlerinden daha bilinçli ve daha etkili olduğunu söylemeye gerek yok. Lakin burada sizler için bahsedilen bitkisel, evde diş beyazlatma yöntemleri tamamen ilk olarak denenebilecek çözüm yolları olarak görülmelidir. Diş minesinin zarar görmeden, basit ve pratik bir şekilde, masrafsız olarak ilk aşamada uygulanabilir.

Eczanelerde, kozmetik marketler ve aktarlarda, sanal mağazalarda çeşitli diş beyazlatma ürünleri satışı yapılmakta. Çevrenizden kullanan ve herhangi bir problem yaşamayan kimseler olduğunda, sizinde denemeniz için bir sakınca görmüyoruz. Ürün araştırmasını iyi yapmalı, Sağlık Bakanlığın’dan onayı olup olmadığına ve yan etkileri iyice incelenmelidir. Ağız ve diş sağlığımızı değerinin farkında olup korumaktan ve titizlikle bakmaktan başka çaremiz yok.